Contact

Mam na imię Andrzej, jestem absolwentem Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy, aktualnie jestem w trakcie studiów drugiego stopnia na kierunku Informatyka na Politechnice Poznańskiej.

W roku 2014 uzyskałem stopień inżyniera teleinformatyki, broniąc pracę inżynierską o temacie: „Internetowy rejestrator czasu pracy oparty o 32-bitowy sterownik z jądrem ARM”.

Od początku roku 2014, pracuje jako programista w firmie zajmującej się wdrożeniami i utrzymywaniem systemów informatycznych do zarządzania przedsiębiorstwem oraz indywidualnych aplikacji służących do wzrostu wydajności pracy w przedsiębiorstwach.

Informatyka

Zajmuje się głównie aplikacjami typu desktop i bazami danych. Interesuje się głównie językami obiektowymi takimi jak C#/.NET i Java. W przypadku baz danych głównie jest to Microsoft SQL lub MySQL. Jestem zwolennikiem oprogramowania Open Source. W zastosowaniach biznesowych jestem zmuszony do użytkowania rozwiązań komercyjnych, jednakże w domu preferuje rozwiązania na licencjach wolnych. Od 2007 roku jestem użytkownikiem systemu Linux (dystrybucja Arch Linux). Ze względu na dynamiczny rozwój technologii internetowych takie języki jak HTML, PHP, JS i CSS zeszły na drugi plan. Używam te technologie tylko jeżeli ma ku temu powodu na przykład niniejsza strona internetowa.

Inne

Interesuje się również podstawami elektroniki i motoryzacją. Głównie skupiam się na małych projektach elektronicznych, które mogę wykorzystać w domu lub samochodzie. Natomiast z motoryzacją mam styczność od najmłodszych lat, co skutkuje tym, że nie boje się wykonywać różnych prac tego typu np. naprawy samochodu.

Aby się ze mną skontaktować wystarczy napisać e-mail na adres andrzej@apiatkowski.eu.

Można mnie również znaleźć na Facebooku.