Joomla! 2.5 – Plan Zajęć

Komponent napisany do współpracy z CMS o nazwie Joomla!. Komponent został przygotowany dla wersji Joomla! 2.5 (LTS). Dodatek służy do zarządzania planem zajęć w szkole i przedstawianie go w witrynie szkoły.

Instalacja rozszerzenia odbywa się za pośrednictwem panelu administratora w Rozszerzenia/Instalacje, gdzie wystarczy wskazać pobrany plik zip. Po instalacji pojawi się dodatkowy wpis planzajec w Komponenty. Z tego poziomu istnieje możliwość konfigurowania rozszerzenia.

Z poziomu panelu administracyjnego można ustawić następujące elementy:

  • dodać/usunąć klasę
  • określić maksymalną ilość godzin lekcyjnych w dniu
  • ustawić czas trwania każdej z godziny lekcyjnej
  • dodawać/edytować poszczególne dni w każdej z klas

Całość została oparta na dwóch zakładkach, na pierwszej znajduje się tabela do wprowadzania zmian w planie, natomiast na drugiej znajdują się ustawienia dotyczące planu zajęć. Należy również pamiętać o dodaniu skrótu w menu, poprzez wybranie pozycji plan zajęć w Typ pozycji menu. Jeżeli natomiast chodzi o stronę witryny to mamy do dyspozycji 2 tabele, pierwsza służy do wyboru klasy, po jej wybraniu następuje załadowanie danych do drugiej tabeli, w której znajduje się cały plan dla danej klasy w przejrzystej tabeli.
Na stronie będą publikowane zawsze dwie najświeższe wersje komponentu. Od wersji 0.0.5 możliwa jest aktualizacja komponentu z poziomu Zaplecza, jeżeli serwer na którym zainstalowany jest CMS umożliwia taką operację.

Jeżeli zauważyłeś jakieś błędy, problemy lub masz pomysł na rozwój komponentu to proszę o kontakt.

Lista zmian w wersjach

  • 0.0.6 – poprawa błędów
  • 0.0.5 – dodanie legendy pod planem, dodanie opisu nad planem, automatyczne aktualizacje komponentu dostępne z poziomu zaplecza
  • 0.0.3 – pierwsza wersja komponentu

 

Pobierz wersje 0.0.6 – Joomla! 2.5

Pobierz wersje 0.0.5 – Joomla! 2.5